להצעת מחיר ללא התחייבות חייג:
03-5598541

מה ההבדל בין צמנט בורד לבין פייבר צמנט

בבואנו לבחור בלוחות צמנט לביצוע עבודות חיפוי שונות, כדאי שנכיר את שתי האופציות המוכרות: פייבר צמנט וצמנט בורד. כדי שנוכל להבין את ההבדל בין השניים, עלינו לחזור אחורנית בשנים כדי להבין איך בכלל הכול התחיל ומה היה כאן קודם. ובכן, כדאי לדעת שלמעשה הלוחות הראשונים שנהוג היה לעשות בהם שימוש נקראו צמנט בורד והם היו מחוזקים באמצעות פלחי עץ אשר נטבלו בתוך העיסה הצמנטית. אומנם לוחות אלה היו חידוש אז בגלל היותם חזקים ועמידים לאש ולכן, השימוש בהם היה נרחב, אך הם לא הוכיחו את עצמם בכלל בתנאי רטיבות, בעיקר בשל חדירת המים והגשמים. המים שחדרו אל תוך לוחות הצמנט בורד הגיעו עד לפלחי-העץ, תופעה שגרמה בדרך כלל להתנפחויות וסדקים גדולים וקטנים נראו על הקירות .

המעבר לשימוש בפייבר צמנט

כתוצאה מכך שהאופציה של צמנט בורד לא באמת הוכיחה את עצמה לאורך השנים, הושקעו עוד ועוד משאבים, מחשבה וניסויים ביצירת לוחות חזקים ועמידים יותר. כך נוצר למעשה הפייבר צמנט. בתחילת הדרך פייבר צמנט היה עשוי מערבוב של סיבים מינרלים, אך עם הזמן נעשה מעבר לשימוש בסיבים טבעיים מהצומח. משמעות הדברים היא שבימינו לא רק שיש לנו אפשרות להשתמש בפתרון כמו פייבר צמנט, אלא גם נוכל להיות בטוחים שהוא הרבה יותר ידידותי לסביבה.

איזו אופציה עמידה יותר?

אין כל ספק בכך שלוחות של פייבר צמנט עמידים הרבה יותר במבחן המציאות לעומת צמנט בורד ולכן ברור מדוע עוד ועוד אנשים בוחרים לעשות בהם שימוש. עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שהמחיר של צמנט בורד הרבה יותר זול, דבר שלא אחת גורם לדילמה אצל הקונים. מה שכן, חשוב לדעת שבימינו כבר אין כמעט ייבוא של צמנט בורד לארץ אך ניתן עוד להשיג אותו במדינות מפתחות כמו רומניה, תורכיה וכדומה.

הבחירה הנכונה

אחרי כל הנתונים שראינו, ההיסטוריים והעדכניים, אין כל מקום לספק: עבור עבודות כמו חיפוי עדיף לבחור באופציה של פייבר צמנט. זה נכון שהעלויות יותר יקרות אך המוצר גם הרבה יותר טוב, עמיד ונוח לעבודה. כמו כן, אם אתם יכולים להשתמש בחיפוי שאינו פוגע באיכות הסביבה, אז למה לא? אין כל סיבה להמשיך ולהשתמש בחומרים שלא מוכיחים את עצמם ברגע האמת. לכן, אפילו אם השימוש בפייבר צמנט עולה יותר – הרי ששווה להשקיע בכך. כל מה שנותר לכם כעת זה לבחור מאיזו חברה מקצועית אתם רוצים להזמין שירות בתחום הזה וכדאי שתדעו: הכתובת הנכונה היא אלום גג. מדובר על חברה וותיקה, מנוסה וכזאת שתוכל לספק לכם את כל החיפויים האיכותיים ביותר שיש, אז למה אתם מחכים? פנו עוד היום אל המומחים באלום גג ותראו שבסופו של דבר תצאו מרוצים

 • מתעניין במוצרי החברה?

  מעוניין לקבל הצעת מחיר? השאר פרטים או התקשר 03-5598541

  שם

  טלפון

  מייל

 • חיפוי אלומיניום חיפוי גגות לוחות פייבר צמנט לוחות HPL סיכוך גגות חיפוי גגות קרניז סיכוך גגות בלוג מאמרים
  © כל הזכויות שמורות לאלום גג בע"מ |
  פולפאוור בניית אתרים | אלום גג בפייסבוק