לוחות אלומיניום HoenyComb

לוחות אלומיניום כוורת או בשמו הלועזי Honeycomb זה הדור החדש של מוצרים מתקדמים לשימוש בענף הבניה בכלל ובסיכוך ובחיפוי חזיתות מבנים בפרט.
יתרונות החומר בהשוואה לחלופות של לוחות אלומיניום 2.0 מ"מ או לוחות אלומיניום ACP  כדוגמת אלוקובונד מראים על יתרון בולט לוחות אלומיניום הכוורת כשמדובר על:

  • השילוב והאיזון בין חוזק, כמות ומשקל חומר לטובת לוחות אלומיניום,
  • התוצאות הוויזואליות של המוצר .

כל זה ועוד משאירים את הקסטות מ-2.0 מ"מ אלומיניום או שיטות האלוקובונד ACP הרחק מאחור.
חברת אלום גג זיהתה את מגמת השוק וכבר בשנת 2015  דאגה החברה  להצטייד בידע וגם לרכוש ולהוסיף לתוך קווי-היצור שלה  את:

  • מכונת CNC חדישה שכל כליה הותאמו לעבודה ב-honeycomb.
  • מכונת עיבוד קנטים ייעודית ל-honeycomb.
  • מערכת תליה לחיבורים נסתרים כולל אביזרים ייעודיים לקיבוע מכני לכוורת.
לוחות אלומיניום HoenyComb

היתרונות של HOENYCOMB  בהשוואה ללוח ACP:

  • 100% לוחות אלומיניום – אין פלסטיק!
  • 50% קל יותר מאלוקובונד 4 מ"מ ACP\FR.
  • לוח בעובי 10 מ"מ, קשיח יותר פי-10 מאשר לוח דוגמת אלוקובונד בעובי של:  4 מ"מ.
  • רוחב לוחות אלומיניום – כוורת יכול להגיע עד 2.0 מ' ולא 1.5 מ'.

הקשר בין חיפוי אלומיניום ל-HOENYCOMB

החיבור בין לוחות HOENYCOMB מאלומיניום וחיפוי אלומיניום מייצג שיא של סינרגיה הנדסית, המשלב חוזק קל עם אסתטיקה מגינה בתחום הבנייה והייצור. לוחות HOENYCOMB מאלומיניום, הידועים ביחס הכוח-משקל המדהים שלהם, שואבים את עיצוב הליבה שלהם מהארכיטקטורה המשושה של HOENYCOMB. מבנה זה, בשילוב עם אלומיניום, אחת המתכות הקלות והרב-תכליתיות ביותר, מביא ללוח המציע קשיחות ועמידות ללא תחרות תוך שהוא נשאר קל להדהים. השילוב של לוחות אלו עם חיפוי אלומיניום משפר עוד יותר את הפונקציונליות ואת פוטנציאל היישום שלהם, ויוצר חומר מרוכב שהוא לא רק חזק וקל משקל אלא גם עמיד בפני מתחים סביבתיים ומכאניים.

חיפוי אלומיניום המיושמים על לוחות HOENYCOMB אלה משרתים מספר מטרות. ראשית, הם משפרים משמעותית את עמידות הפאנלים בפני קורוזיה, גורם קריטי עבור יישומים בתנאי סביבה קשים כמו סביבה ימית, תעשייתית וחופים. אלומיניום יוצר באופן טבעי שכבת תחמוצת בחשיפה לאטמוספירה, מה שמספק מידה של הגנה מפני קורוזיה. עם זאת, היישום של חיפוי אלומיניום מיוחדים יכול להגביר את ההתנגדות הזו, להבטיח את אורך החיים של הלוחות בסביבות שבהן לחות, מלח ומזהמים מהווים איום מתמיד.

יתר על כן, חיפוי האלומיניום תורמים לגיוון האסתטי של לוחות HOENYCOMB. באמצעות טכניקות גימור שונות, לרבות אילגון, ציפוי אבקה וצביעה, ניתן להתאים את משטחי האלומיניום כדי לעמוד בדרישות עיצוב ספציפיות, מה שמציע לאדריכלים ומעצבים פלטת צבעים וטקסטורות רחבה. יכולת הסתגלות זו הופכת את לוחות HOENYCOMB מאלומיניום לבחירה מועדפת לחיפוי חוץ, לוחות דקורטיביים ושילוט, שבהם המראה חשוב לא פחות מהשלמות המבנית.

תכונות הבידוד התרמי והאקוסטי של לוחות HOENYCOMB מאלומיניום מושפעות באופן משמעותי גם מחיפוי אלומיניום. חיפויים אלה יכולים להיות מהונדסים כדי לשקף או לספוג חום, התורמים ליעילות האנרגטית של מבנים על ידי הפחתת דרישות החימום והקירור. באופן דומה, ניתן לשפר את הביצועים האקוסטיים באמצעות מבחר ציפויים המדכאים את הסאונד, ומספקים פתרונות להפחתת רעש ביישומים תעשייתיים ומסחריים.

מנקודת מבט של ייצור, השילוב של חיפוי אלומיניום עם HOENYCOMB מייעל את תהליך הייצור. יריעות אלומיניום מצופות יכולות להיות מחוברות ביעילות לליבת HOENYCOMB מה שמקל על יצירת לוחות מוכנים להתקנה מיידית. יעילות זו לא רק מפחיתה את זמן הייצור והעלויות, אלא גם מאפשרת ייצור של לוחות העומדים במפרטים מדויקים של עובי, גודל וביצועים, תוך הבטחת עקביות ואיכות בפרויקטים.

לסיכום, החיבור בין לוחות HOENYCOMB מאלומיניום וחיפוי אלומיניום מייצג את ההרמוניה בין צורה ותפקוד, ומציע פתרון חומרי בו זמנית חזק, קל משקל, גמיש מבחינה אסתטית ועמיד לסביבה. סינרגיה זו מרחיבה את היישומים של לוחות HOENYCOMB מאלומיניום הרבה מעבר למקורות החלל הראשוניים שלהם, ומוצאת מקום בתחומי האדריכלות, התחבורה והתעשייה. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, הפוטנציאל לחדשנות נוספת בחיפויי אלומיניום מבטיח לפתוח יכולות גדולות עוד יותר, ולחזק את מעמדם של לוחות HOENYCOMB מאלומיניום כחומר אבן יסוד בעיצוב ובנייה מודרניים.

לסיכום

אם היום ניתן ליצר לוחות אלומיניום honeycomb ארוכים של 6.0 מטר ברוחב של 2.0 מטר ביחידה אחת ובחיבור נסתר!  וגם, ניתן להגיע לדרגות קשיחות חומר של פי 10, 15 ו-20 יותר מאשר ACP, לא תעדיף שהפרויקט שלך יבוצע בלוחות ובשיטה החדישה הזו מאשר בלוח ACP או לוחות אלומיניום 2.0 מ"מ?

/ 5.

לפתרונות חיפוי מתקדמים
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן