חיפוי קירות דמוי עץ

הטכנולוגיה של המאה ה-20 מאפשרת צילום והעתקה מדויקת של עשרות סוגי עצים ומאות גוונים מצבעי הקשת להכנת תמונה על סרט, המשולבת עם לוחות לחיפוי קירות דמויי עץ בעוביים שונים ממוקם בחזית ונותן ללוח מראה טבעי.

הלוחות דמויי העץ מכוסים בשכבות הגנה כבר בשלב הייצור ומעניקים ללוח הגנה מפני פגעי מזג האוויר, ונדליזם ומאפשרים למעצב אפילו לקבוע את מידת הברק של הפאנל.
כאן המקום לציין כי אלום-גג ממליצה להשתמש בחומרים בהם החומר דמוי העץ הוא דו-כיווני, כלומר זהה ב-2 הכיוונים, כולל הגנות מ-2 הכיוונים.

חיפוי קיר דמוי עץ ובמבוק – החומרים והשיטות

ברוח הצלת הארץ והתנגדותנו לכריתת היערות המסיבית בעולם, אלום-גג בע"מ מציגה ומעמידה לרשות לקוחותיה פתרונות חדשים ושימושיים לחיפוי קירות פנים וחוץ באמצעות לוחות דמוי עץ העשויים מאלומיניום, HPL ולוחות במבוק באיכות גבוהה, אלגנטית, ידידותית לסביבה.

שיטות ההתקנה מתבססות בעיקר על שמירה על מרחב אוויר מהקירות הנושאים אותם, אותו אנו מתכוונים לכסות. חלל האוויר שנותר בין הפאנל לקיר, מאפשר לנו להשתמש בחזית כחזית מאווררת ומעניק מידה נוספת של עמידות תרמית ואקוסטית לקירות המעטפת.

למה להשתמש בחיפוי קיר דמוי עץ?

ידוע כי החומרים במבנה הם בעלי מראה טבעי, משרים אווירה של טבע ומזכירים לנו סיפורים רחוקים הכוללים אווירה מפתה. המראה דמוי העץ במראה הטבעי של עץ חדש או עתיק וישן נמצא לרוב במגוון הרחב של לוחות HPL מעץ אלון איטלקי משובח ועד לוחות אגוז מעוטרים בלוחות זמנים המשוכפלים בצורה מדויקת ואלגנטית מחיפויים חיים וקיימים.

בשנים האחרונות מצאנו לא פעם בחו"ל ובארץ שילובים מעניינים בחיפוי קירות דמוי עץ של חומרים חדישים ומתקדמים כמו אבץ, אלומיניום, נחושת ועוד לצד, לוחות דמויי עץ שהשילוב האדריכלי שלהם יחד בפרויקט מהווה השראה ל- חדש, טכנולוגי יחד עם המראה הטבעי החם והנוסטלגי. .

מה זה HPL?

לוחות HPL המשמשים לחיפוי פנים וחוץ עשויים מליבה של תערובת מדויקת של נייר ממוחזר יחד עם שרפים וחומרים כמו מעכבי בעירה הנדחסים יחד לתהליך כבישה וייצוב מדויק מאוד. הלוחות נחשבים לחומר ירוק בעולם ולרוב נושאים תקן ירוק אצל היצרנים המובילים.

בכדי לייצר לוחות עבור חיפוי קירות HPL שהם דמוי עץ נדרש מפעל גדול בעל מספר קווים רציפים הכולל מערכת בקרת איכות מדויקת ביותר היות, שתהליך היצור התעשייתי כולל: כימיה, מכניקה ופיזיקה ולכן יש חשיבות

רבה בהתאמה ושילוב של כל אלו יחד, בכדי לקבל את המוצר האיכותי ביותר. מכאן, החשיבות הרבה בבחירת ספק החומר. מפעלים גדולים לייצור לוחות שכאלו, דורשים קווים רציפים, מקום ותהליך בטוח לשימוש בחומרים כמו דבקים מה שנכון ל 2021 מתאפשר רק בחו"ל.

לישראל  קיים ייבוא מסיבי של לוחות HPL מהמזרח הרחוק, מהודו ומאירופה. מרבית הספקים מפרסמים את מפרט החומרים ותעודות הבדיקה לחומרים. חשוב לדעת לדרוש את המסמכים הרלוונטיים מהספק לרבות תעודות אחריות לטיב ,לחוזק, לעמידות בפני UV ולאחריות.

מה השימושים העיקריים בלוחות דמוי עץ?

ניתן למצוא שימוש גבוה וחלק בלוחות דמוי העץ-HPL ובמבוק החל מחיפוי קירות-חוץ, קירות- פנים, לוביים, מעבדות, חלקי מבנה החשופים ללכלוך או קורוזיה או כימיקלים שונים.

ללוחות הללו יש עמידות גבוהה מאוד להשפעת השמש ולחומרים תוקפנים כימיים או קורוזיבי.

התקנה נכונה ועד כמה חשיבותה!

לפני יישום של כל התקנה יש לבדוק את הנחיות היצרן הנוגעות ללוחות בהם נעשה שימוש בפרויקט הספציפי.

היצרנים המובילים במוצרי ה  HPL והבמבוק, השקיעו רבות בכתיבת החלק הטכני להנחיות הניתנות ללקוחות, ליזמים ובעיקר למרכיבים.

יצרנים רבים מכוונים את מגוון המוצרים שלהם לשווקים מסוימים כמו לשוק ההודי, לשוק האירופאי וכ"ד. על המתכנן והיזם לבדוק היטב כי היצרן מודע, כבר בשלב ההזמנה , שהמוצרים, שמוזמנים אצלו, הם לשימוש במזרח-התיכון.
לישראל מגיעים סוגים שונים של לוחות HPL ובמבוק. חלקם, אסור היה  שיכנס לישראל.

ההתקנה:

התקנה טובה תהיה כזו שמאמצת את הנחיות היצרן 1:1 ללא קיצורי דרך ללא שינויים.

שימוש והתקנה נכונה של הקונסטרוקציה המתווכת ימנעו תזוזות ועיוותים של לוחות הבמבוק HPL או Bombo ובוודאי תבטיח שלא יתרחשו מקרים של ניתוק לוחות מהקירות או התנפחות.

לסיכום:

הגוונים האינסופיים של הצבעים והצורות הופכים את לוחות האלומיניום , HPL והבמבוק למתאימים לעיצוב סביבות שונות. הגוון והצורה יכולים לבוא לידי ביטוי בסגנון וסגנון עכשווי ומסורתי, מסורתי, אלגנטי או נורדי.

יש הרבה מאוד פורמטים זמינים מיצרנים בצורות עץ שונות.

חברת אלום-גג בע"מ מציעה מבחר רחב של עיצובים, שימושים, גוונים ופריסות בחומר איכותי ובעיקר ביישום והתקנה נכונה המתבצעת במקצועיות ותוך עמידה בלוחות זמנים.

/ 5.

לפתרונות חיפוי מתקדמים
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן