להצעת מחיר ללא התחייבות חייג:
03-5598541

חיפוי קירות דמוי עץ

הטכנולוגיה במאה ה-20 מאפשרת צילום והעתקה מדויק של עשרות סוגי עץ ומאות גוונים מצבעי הקשת לכדי הכנת תמונה ע"ג פילם, שמשולב בלוחות לחיפוי קירות דמוי עץ בעוביים שונים.
התמונה – שנקרא לה כעת דמויי, מורכבת כבר בשלב הייצור של הלוחות במפעל. התמונה ממוקמת בחזית ומעניקה ללוח מראה טבעי.

לוחות דמויי העץ מכוסים בשכבות הגנה כבר בשלב הייצור ומעניקים ללוח הגנות בפני פגעי מזג אוויר, ונדליזם ומאפשרות למתכנן אפילו לקבוע את דרגת הברק של הלוח.
כאן המקום לציין כי המלצת אלום-גג להשתמש דווקא בחומרים בהם הדמוי-עץ הוא דו כיווני, כלומר זהה ב-2 הכיוונים כולל הגנות מ-2 הכיוונים.

חיפוי קירות דמוי עץ ובמבוק – החומרים והשיטות

ברוח שמירת כדור הארץ והתנגדותנו לכריתה המסיבית של היערות בעולם, אלום-גג בע"מ מציגה ומנגישה ללקוחותיה פתרונות חדשים ושימושיים לחיפוי קירות פנים וחוץ באמצעות לוחות דמוי-עץ עשויים אלומיניום, לוחות- HPL ובמבוק Bamboo באיכות גבוהה, אלגנטי, סביבתי מתאים לשימושים בצורות ודגמים שונים.

השיטות להתקנה מבוססות בעיקר על שמירת מרווח אוויר מפני הקירות הנושאים אותם, שבכוונתנו לחפות. מרווח האוויר שנותר בין הלוח לקיר, מאפשר לנו להשתמש בחזית כחזית מאווררת ומעניק דרגת התנגדות תרמית ואקוסטית נוספת לקירות המעטפת.

למה להשתמש בחיפוי קירות דמוי עץ?

ידוע כי החומרים בבניין בעלי המראה הטבעי, משרים אוירה של טבע ומזכירים לנו סיפורים רחוקים הכוללים אוירה מפתה. דמוי העץ בעלי המראה הטבעי של עץ חדש או עתיק וישן נמצא לרוב במגוון הרחב של לוחות HPL כאלון איטלקי משובח ועד לוחות אגוז מעוטרים בסימני הזמן ששוכפלו באופן מדויק ואלגנטי מחיפויים-חיים וקיימים.

בשנים האחרונות אנחנו מרבים למצוא בחו"ל וגם בישראל שילובים מעניינים בחיפוי קירות דמוי עץ של חומרים חדישים ומתקדמים כמו אבץ, אלומיניום, נחושת וכד' יחד עם,  לוחות דמוי-עץ ששילובם האדריכלי יחד בפרויקט משרה את החדש, הטכנולוגי יחד עם המראה הטבעי החם והנוסטלגי.

מהו ה- HPL?

לוחות ה HPL המשמשים לחיפוי פנים וחוץ עשויים ליבה של תערובת מדויקת של נייר ממוחזר יחד עם שרפים וחומרים כמו מעכבי בעירה הנדחסים יחד לתהליך הדבקה וייצוב בכבישה מדויקת מאד. הלוחות נחשבים בעולם כחומר-ירוק ונושאים על פי רוב אצל היצרנים המובילים גם תו-תקן ירוק.

בכדי לייצר לוחות עבור חיפוי קירות דמוי עץ HPL נדרש מפעל גדול בעל מספר קווים רציפים הכולל מערכת בקרת איכות מדויקת ביותר היות, שתהליך היצור התעשייתי כולל: כימיה, מכניקה ופיזיקה ולכן יש חשיבות

רבה בהתאמה ושילוב של כל אלו יחד, בכדי לקבל את המוצר האיכותי ביותר. מכאן, החשיבות הרבה בבחירת ספק החומר. מפעלים גדולים לייצור לוחות שכאלו, דורשים קווים רציפים, מקום ותהליך בטוח לשימוש בחומרים כמו דבקים מה שנכון ל 2021 מתאפשר רק בחו"ל.

לישראל  קיים ייבוא מסיבי של לוחות HPL מהמזרח הרחוק, מהודו ומאירופה. מרבית הספקים מפרסמים את מפרט החומרים ותעודות הבדיקה לחומרים. חשוב לדעת לדרוש את המסמכים הרלוונטיים מהספק לרבות תעודות אחריות לטיב ,לחוזק, לעמידות בפני UV ולאחריות.

מה השימושים העיקריים בלוחות דמוי עץ?

ניתן למצוא שימוש גבוה וחלק בלוחות דמוי העץ-HPL ובמבוק החל מחיפוי קירות-חוץ, קירות- פנים, לוביים, מעבדות, חלקי מבנה החשופים ללכלוך או קורוזיה או כימיקלים שונים.

ללוחות הללו יש עמידות גבוהה מאוד להשפעת השמש ולחומרים תוקפנים כימיים או קורוזיבי.

התקנה נכונה ועד כמה חשיבותה!

לפני יישום של כל התקנה יש לבדוק את הנחיות היצרן הנוגעות ללוחות בהם נעשה שימוש בפרויקט הספציפי.

היצרנים המובילים במוצרי ה  HPL והבמבוק, השקיעו רבות בכתיבת החלק הטכני להנחיות הניתנות ללקוחות, ליזמים ובעיקר למרכיבים.

יצרנים רבים מכוונים את מגוון המוצרים שלהם לשווקים מסוימים כמו לשוק ההודי, לשוק האירופאי וכ"ד. על המתכנן והיזם לבדוק היטב כי היצרן מודע, כבר בשלב ההזמנה , שהמוצרים, שמוזמנים אצלו, הם לשימוש במזרח-התיכון.
לישראל מגיעים סוגים שונים של לוחות HPL ובמבוק. חלקם, אסור היה  שיכנס לישראל.

ההתקנה:

התקנה טובה תהיה כזו שמאמצת את הנחיות היצרן 1:1 ללא קיצורי דרך ללא שינויים.

שימוש והתקנה נכונה של הקונסטרוקציה המתווכת ימנעו תזוזות ועוותים של לוחות ה- HPL או הבמבוק Bombo  ובוודאי ובטיח שלא יתרחשו מקרים של ניתוק לוחות מהקירות או התנפחויות.

לסיכום:

גווני הצבעים והצורות האין סופיים הופכים את לוחות האלומיניום, ה- HPL והבמבוק למתאים לעיצוב סביבות שונות. הגוון והצורה יכולים להתבטא ברוח וסגנון עכשווי, מסורתי, מינימליסטי אלגנטי או נורדי.

ישנם הרבה מאוד פורמטים זמינים אצל היצרנים בדמויי עץ שונים.

אלום-גג בע"מ מציעה מבחר רחב של עיצובים, שימושים גוונים ופריסות באיכות חומר גבוהה ובעיקר ביישום והתקנה נכונה המבוצעת במקצועיות ותוך עמידה בלוחות זמנים.

 • מתעניין במוצרי החברה?

  מעוניין לקבל הצעת מחיר? השאר פרטים או התקשר 03-5598541

  שם

  טלפון

  מייל

 • חיפוי אלומיניום חיפוי גגות לוחות פייבר צמנט לוחות HPL סיכוך גגות חיפוי גגות קרניז סיכוך גגות בלוג מאמרים
  © כל הזכויות שמורות לאלום גג בע"מ |
  פולפאוור בניית אתרים | אלום גג בפייסבוק