להצעת מחיר ללא התחייבות חייג:
03-5598541

כיצד לבצע תכנון מבנים באמצעות קונסטרוקציה

תכנון והקמה של מבנים כולל מספר רב של שלבים ותהליכים, כאשר אחד מהתהליכים הראשונים והחשובים ביותר שיש לבצע הוא הכנה ושרטוט של תוכנית קונסטרוקציה. בין אם מדובר על מבנה שמשמש כמבנה מגורים, משרדים, בניין דירות או מבנים המיועדים למסחר ותעשייה, מבנים הרלוונטיים לצורך חינוך ופנאי וכל מבנה אחר אשר משמש לאכלוס של ציבור אנשים, חייבים להתחיל מתוכנית קונסטרוקציה מקצועית ומפורטת אשר בלעדיה אותם מבנים לא יוכלו להיות בטוחים או יציבים לצורך אכלוס.

תוכנית קונסטורקציה בתהליך תכנון מבנה- במה מדובר?

תוכנית קונסטרוקציה היא תוכנית בנייה שבה מוגדרים המאפיינים השונים של שלד המבנה אשר עתיד להיות מוקם. בתוכנית מפורט מידע אשר כולל את מיקום ועובי קורות התמיכה שיהיו במבנה, את סוגי עמודי הבטון אשר יישומו במבנה וכן אזורי התמיכה שהם יעניקו לו, את סוג של ברזלי הזיון אשר ימוקמו בתוך יציקות הבטון בכדי להעניק למבנה עמידות גבוהה וחוזק, סוג וכמות פרופילי הפלדה שיהיו בשלב של המבנה וכן הסוגים השונים של חומרי הבנייה שיש צורך להשתמש בהם בכדי להקים את השלד המבנה ועוד אלמנטים והיבטים שונים נוספים אשר קשורים אל המרכיבים של שלד המבנה.

בשל העובדה שהתוכנית מפרטת בצורה מקיפה מאוד את כל הדברים הללו, הרי שרק בעל מקצוע מוסמך להכין את התוכנית המדוברת. בעל המקצוע הנדרש עבור בניית התוכנית קרוי: קונסטרוקטור והוא חייב להיות מקצועי ומנוסה בתחום. קונסטרוקטור הוא בעצם מהנדס או הנדסאי בניין אשר עבר הכשרה מתאימה בתחום של הנדסת מבנים ובגין זאת יש לו הן את הכלים והן את הידע המקצועיים בתחום תכנון מבנים יציבים ובטיחותיים. קונסטרוקטור שהוא מהנדס בהשכרה שלו מוסמך להכין תוכנית קונסטרוקציה לבניין בלי הגבלת גובה ואילו קונסטרוקטור שהוא הנדסאי בהכשרה שלו מוסמך לשרטט תוכנית עבור מבנה של עד ארבע קומות.

כיצד ניתן להגיע לתחום זה?

בכדי לעסוק בתחום הקונסטרוקציה של מבנים בתהליך בנייה שמהווה ללא ספק תחום חשוב מאוד לכל מבנה, ניתן ללמוד כיום לימודי הנדסאי בניין או לימודי הנדסת בניין. לימודי הנדסאי בניין הם לימודים קצרים יותר מלימודי הנדסת בניין. במסגרת הלימודים הללו חשוב כאמור לעבור את ההשכרה המתאימה לעיסוק בתחום. הנדסאי בניין יהיה בעל סמכות לשרטט תוכנית קונסטורקציה עבור מבנה עד ארבע קומות. מדובר על תכנית לימודים נוחה יותר ופחות תובענית מלימודי הנדסת בניין ועל כן, אם מעוניינים לעסוק בתחום וללמוד בצורה נוחה יותר, כדאי לבחור בלימודי הנדסאי בניין.

מה לומדים במסגרת לימודי הנדסאי בניין?

לימודי הליבה של מסלול הלימודים להנדסאי בניין כוללים שני תחומים מרכזיים: תכנון קונסטרוקציות וניהול ופיקוח. בתחום התכנון נלמדים נושאים שונים כגון: סטטיסטיקה, קונסטרוקציות, בטון, ביסוס וקרקע ובתחום הניהול נלמדים נוספים שונים כגון: ניהול אתר, חישובי כמויות, פיקוח על הבנייה, תחשיב מחיר ועוד.

הסטודנטים לומדים גם פרקי מבואות בנושאים כגון: אנגלית טכנית, מתמטיקה, יישומי מחשב ומגוון מקצועות יסוד כגון: דיני בנייה, חומרי בנייה, תשתיות, כבישים, גיאודזיה ועוד.

סטודנטים אשר מעוניינים להתמחות בתכנון מבנים ילמדו סמסטר אחד נוסף לאחר השנתיים הראשונות של הלמידה. סיום המסלול לתכנון מבנים יאפשרו לבוגרים לחתום על תוכניות של עד 4 קומות.

 • מתעניין במוצרי החברה?

  מעוניין לקבל הצעת מחיר? השאר פרטים או התקשר 03-5598541

  שם

  טלפון

  מייל

 • חיפוי אלומיניום חיפוי גגות לוחות פייבר צמנט לוחות HPL סיכוך גגות חיפוי גגות קרניז סיכוך גגות בלוג מאמרים
  © כל הזכויות שמורות לאלום גג בע"מ |
  פולפאוור בניית אתרים | אלום גג בפייסבוק